Aastatel 2013 - 2015 osales Lihula MKK  rahvusvahelises haridusalases Comeniuse koostööprojektis

Art Snapshots of the Past and Present.

Projekti sisuks oli kohalik kultuur ja ajalugu, mida vaadati, jagati ja analüüsiti kunsti kaudu.
Projektis osalesid peale Eesti veel järgmised riigid: Tšehhi, Ungari, Poola, Itaalia, Kreeka, Portugal, Hispaania, Türgi, Rumeenia.
Projekt kestis 2 õppeaastat ja oli rahastatud Euroopa Komisjoni Elukestva õppe programmi kaudu mille tegevust Eestis koordineerib Hariduskoostöö Keskus.
Projekti ettevalmistav koosolek toimus detsembris 2012 Tšehhi linnas nimega Dvur Kralove nad Labem.  Tšehhis tehtud fotod vaatamiseks siin.
Esimene töökoosolek toimus 25.-31.oktoobril 2013 Rumeenias Satu Mare linnas. Meie koolist osales sellel koosolekul 1 õpetaja ja 2 õpilast.
Budapestis ja Rumeenias tehtud fotod.
Teine koosolek oli Türgis 10.-14.veebruaril 2014. Osalesid Joel, Joosep ja õp.Piia. Türgis tehtud fotod vaatamiseks siin.
Kolmas koosolek toimus maikuu alguses Lihulas ja neljas 
juulikuu esimesel nädalal Poolas Lukowica koolis. Poolas käisid kunstikooli õpilased Helerin, Joosep, Keitlin, Anett, Karita, Maria ja Toomas koos õpetaja Piiaga. Koosoleku teemaks perekonnad minevikus ja tänapäeval. Õp. Piia Poolas tehtud pilte saab vaadata siin.
2014/2015 õppeaasta esimene koosolek toimus septembrikuus Portugalis. Koosolekul osalesid õpetajad Pille, Anu ja Piia. Piia tehtud fotod vaatamiseks siin.
Novembris toimus järgmine kohtumine partneritega Sitsiilias Catania linnas. Osalesid Martin, Reno ja õp. Piia. Koosoleku teemaks oli transport enne ja nüüd. Soovijatele fotod nähtavad siin.
Jaanuaris 2015 olime Ateenas.
Märtsis 2015 toimus kohtumine Hispaanias Fuenmayori linnas. Hispaanias käisid Keitlin, Birgit, Erik, Aire ja Piia.  Piia reisil tehtud pildid soovijatele vaatamiseks siin.
Projekti eelviimane koosolek oli 4.-8. mai Ungaris Debreceni linnas. Ungaris tehtud fotod vaatamiseks siin.
Viimane kohtumine toimus juunikuus Tsehhis.
Rohkem teavet projekti kodulehelt internetis.

Comenius projekt - M.U.S.I.C.

2010-2012 osalesime Comenius projektis M.U.S.I.C.
Euroopa Komisjon läbi elukestva õppe programmi toetas meie  rahvusvahelist koostööprojekti  "M.U.S.I.C. -Music Used to Spread International Culture".
Projekt lõppes suvel 2012.
Partnerid olid Inglismaalt, Hispaaniast, Poolast ja Sloveeniast.
Põhirõhk projekti tegevustes oli muusikal ja rahvakalendri tähtpäevadega seotud traditsioonidel. Leidsime ja jagasime ühiseid ja erinevaid jooni meie muusikas, traditsioonides ning koolide õppesüsteemides. Tutvustasime rahvakalendri tähtpäevi ja nendega seotud muusikat. Projektiga kaasatud õpilased ja õpetajad said osaleda paljudes tegevustes mis leidsid aset omas koolis ja ka partnerkoolides. Projekti käigus toimusid koosolekud, kohtumised, sündmuste salvestamised, valmis projekti koduleht. Kindlasti ei saanud me süveneda projekti lühikese ajaga kõikidesse partnerriikide kultuuririkkustesse kuid esimene samm on tehtud ja osalenud õpilased on saanud algteadmised, mille pinnalt edasi minna või mis kinnitavad varemõpitut.
Projekti kodulehekülge saad vaadata  siin.
Esimene projektikohtumine ja ühiskontsert toimus 1.-4.detsembril 2010 Lihulas.
Fotod Lihulas toimunud kohtumisest vaatamiseks siin.
Teine koosolek oli  Sloveenias 2.-5.märtsil ja kolmas Hispaanias 4.-7.juunil 2011.
Järgmine koosolek toimus Poolas novembris 2011.
Viimane projektikohtumine 15.-19.05.2012 Inglismaal .
Kogu info projekti kohta selle kodulehel .
Rohkem pilte vaatamiseks siin