Praegune koolimaja ehitati aastal 1937.

Muusikakool alustas Lihulas tegevust 1986. aasta sügisel. Kooli direktoriks määrati üleviimisega Lihula Keskkoolist muusikaõpetaja Õie Liiv, kes töötas Lihula Muusika- ja Kunstikoolis kevadeni 2012.

Alates aastast 1991 on koolil ka kunstiosakond, nii et nimetatud aastast on kasutusel kooli nimena Lihula Muusika- ja Kunstikool.

Kogu tegutsemise aja jooksul on kool saanud kasutada ruume Lihulas Tallinna mnt.25 asuvas majas, mis aastast 2007 on põhjalikult renoveeritud.

Käesoleval aastal sai muusikaosakonnas kooli astuda klaveri, akordioni, trompeti, flöödi, suupilli, kitarri, löökpillide ning viiuli erialale.

Õpilaste arv on püsinud eelnevate aastate jooksul üsna stabiilne kuid langes seoses õppemaksude tõstmisega aastast 2009. Suuremal hulgal vähenes vabaklasside õpilaste arv, kelle õppemaks tõusis ligikaudu poole võrra. Samuti vähenes õpilaste arv 2010/2011 õ.-a. seoses kooli eelarves ebapiisava palgafondiga. Suhteliselt suurem on õpilaste arv nooremates klassides. Õpilased lahkuvad koolist ka seoses perekonna elukoha vahetusega või põhikooli lõpetamise järel toimunud koolivahetuse tõttu, mõned on leidnud endale uued harrastused jm. Päris kooli lõpudiplomini on aastate jooksul jõudnud 87 õpilast .

Pedagoogide pere on aja jooksul muutunud. Aegade algusest on tänaseni tööl klaveriõpetaja Anu Kurm, rohkem kui 20 aastat on olnud meie koolis viiuliõpetaja Gunnar Grencštein.

15 aastat juhatas kooli Õie Liiv, aastatel 2001-2003 Ene Torrim, 2004.aasta kevadest on direktoriks Piia Saak. Kooli juures tegutseb hoolekogu, mille koosseisu kuuluvad vallavolikogu esindaja, kaks õpetajat ja viis lapsevanemat.